Go to Top
[metaslider id=8485639 restrict_to=home]

Balayage – vlasy políbené sluncem

 

 

Francouzští kadeřníci díky celebritám zjistili, že žádná žena už netouží po fóliích či alobalu na své hlavě a že pravidelnému melírování už také odzvonilo.

Zrodila se tak nová „Freehand“ technika, kterou určitě znáte v zastoupení Ombré a Sombré stylu. A k nim do rodiny patří i nový trend Balayage. Freehand malování znamená vnášení "světlých odstínů" do vlasů.

Balayage je nejoblíbenější technika barvení vlasů na celém světě. Look je velmi přirozený a přechod mezi tmavým a světlým tónem je pozvolný, vlasy zůstávají zdravými oproti běžným melírovacím technikám se nezachází tak hluboko do vlasů a vlas se "nesmaží" v alobalu. 

Francouzské Balayage, vyslovuje se jako „bajaláž“ vychází z francouzského slovesa balayer, které znamená malovat nebo zametat. A z něj vychází nová metoda colorování, při které kadeřníci na vlasy doslova malují štětcem. Každé barvení se tak stává uměleckým originálním dílem a proto je velmi oblíbená mezi celebritami. Pro jedinečně krásný sunkissed vzhled.

Technika Balayage je navíc velmi lichotivá, co se celkového týká konečného looku, protože zvolením správných odstínů a záměrnou aplikací do vlasů kolem obličeje, tak dotváří k dokonalosti kontury tváře a dokáže schovat i nějakou nedokonalost!

Technika Balayage je specifická v tom, že se coloruje do délek a to převážně na konečky vlasů lícující s obličejem, kdy vlasová linie zůstává většinou netknuta a tím dodává přirozený vzhled. Samotná technika spočívá v tom, že kadeřník drží v jedné ruce všechny vlasy a druhou aplikuje barvu pohybem podobným zametání. Podle zvolených odstínů tak vznikají hravé barevné efekty různé intenzity, kdy se stále klade důraz na přirozenost. Díky tomu vzniká barevná směs různé intenzity, která navíc prezentuje rysy obličeje.

Proto je možné si záměrně nechat zvýraznit kontury obličeje barevným finishováním účesu. Pro zvýraznění kontur, jako jsou lícní kosti, se v dané linii vlasy zesvětlí a naopak, pro optické zeštíhlení se v daných liniích aplikují odstíny tmavé.

Touto metodou se zkrátka stáváte mistrovským dílem, kdy k vám kadeřník přistupuje vždy individuálně, jak s volbou vzorů, tak i tónů a intenzity barev.

Každopádně, tento styl bude vždy působit přirozeně, jako vlasy právě políbené sluncem.

Tato metoda je vhodná pro všechny délky a struktury vlasů. Nedoporučuje se pouze pro hodně krátké účesy. Pravidlem u freehand technik ale je, že čím delší vlasy, tím kreativnější kadeřník může být. Ale jste-li kudrnatá, s mikádkem či nosíte pixie? Rozhodně vždy budete vypadat cool.

Francouzské slovo Ombré znamená stín, ve spojitosti s vlasy znamená postupný přechod jedné barvy vlasů do druhé. Je to způsob colorování vlasů, kdy se zesvětlí konečky vlasů až do jedné třetiny jejich délky nebo naopak horní dvě třetiny vlasů ztmavíte. Ombre styl je rafinovaná hra světla stínů.

Sombré styl je odvozen od tradičního stylu Ombré a je to jeho jemnější a měkčí verze. Neklade se zde důraz na zesvětlení pouze konců, může se zasahovat více do délek. A však hlavním rozdílem je jemnější přechod mezi barvami oproti ombré, kde až přes postupný přechod, linie dvou barev je znatelnější.

Výhody Balayage:

  • přechod je přirozený
  • vlasy se neničí - ANO, skutečně se používá jiný prášek než u melíru
  • zesvětlení může být o 1 až 5 tónů - u nebarvených vlasů je efekt vždy intenzivnější
  • stínování umožňuje konturovat tvar obličeje
  • vlasy k prodloužení taktéž v nabídce v odstínech balayage v nové kolekci Východoevropských vlasů

Náš salon Vám balayage, Ombré i sombré dokáží vytvořit. Buď standartně barvením nebo je možné pomocí prodloužení, ceník naleznete zde.

Balayage                                                                                                  Ombré                                                                                                     Sombré   

                                                         

           

                                                                                                                 

Leave a Reply