Go to Top
[metaslider id=8485639 restrict_to=home]

Metody prodlužování vlasů – keratin za studena

Prodlužování vlasů se provádí mnoha různými metodami, takže otázka číslo 1 je - jakou metodou si necháte prodloužit vlasy? Málokdo ví, pokud jde na prodloužení vlasů poprvé, jakým způsobem si má vlasy nechat prodloužit. A není se čemu divit, protože metod je opravdu mnoho a u žádné nejde jednoznačně říci, zda je dobrá nebo špatná. Každému vyhovuje něco jiného... To by bylo moc jednoduché, když by se prodlužovalo jen jediným způsobem. A proto také vedeme konzultace na prodloužení vlasů, které máme zdarma. Na konzultaci alespoň získáte v kostce přehled o metodách, typech vlasů a také si společně ujasníme, proč volíte prodloužení vlasů (zda z čistě estetických důvodů nebo zdravotních), jakou požadujete délku a jakou hustou. Takže v závěru konzultace se konečně dobereme výsledku, kdy už víme, jaké vlasy na prodloužení vybereme a jakou metodou budeme prodlužovat. V našem salonu provozujeme celkem 4 metody - a to prodlužování keratinem za tepla, za studena, vlasové pásky a extendmagic. Ostatní metody jsou zastaralé a klientky od nich upouští, ale to neznamená, že by už byly za zenitem, někdo tyto starší metody stále ctí. Proto si postupně v našem miniseriálu představíme všechny. 

graf preference zákazníků - metody prodlužování vlasů

preference našich klientek

Podle statistik našeho salonu jsou nejvíce oblíbenou metodou vlasové pásky a keratin za studena. Na obě metody dochází cca 30 % klientek, přibližně 20 % volí extendmagic a zbylých 10 % se drží stále prodlužování keratinem za tepla. My si nyní představíme keratin za studena, který je opravdu šetrnou moderní metodou a pracujeme s ní velmi rádi.

 

 

 

 

 

Keratin za studena 

Keratin za studena je metoda, která je poměrně nová, většina klientek si pod keratinem představí pouze horkou variantu. V mnoha salonech se také keratin za tepla stále drží na výsluní, ale my nechceme prodlužovat vlasy jen za účelem krásy, jde nám také o to, aby vlasy nebyly poškozené. A to ví i malé dítě, že vysoká teplota vlasům zkrátka nesvědčí. Žehličky, fény, kulmy, všechny tyhle "pekelné stroje" naše vlasy nadměrně vysušují. A vysušené vlasy se rovná oslabené vlasy a oslabené vlasy se rovná lámavé vlasy, třepící se vlasy a celkově nezdravé ošklivě vypadající. Takže když si vezmeme keratin za tepla, kde se za vysokých teplot, které mohou dosahovat až 200 stupňů, taví keratin s pramínkem, nemusíme snad ani dodávat, že to pro vlasy není úplně to nejlepší. Proto byla vyvinuta šetrnější varianta keratin za studena, neboli prodlužování ultrazvukem. Jednotlivé pramínky jsou opět nakeratinovány, ale ten podstatný rozdíl je v tom, že se nepoužívá rozžhavená žehlička, ale ultrasonický přístroj Cold Fusion, který jako zázrakem pramínky napevno připevní, a to bez jakéhokoliv zahřívání!

Cold Fusion přístroj

Ultrasonický přístroj Cold Fusion na keratin za studena v celé své kráse

 

Takže v čem je keratin za studena tak super?

  • Nezatěžuje vaše vlasy vysokou teplotou.
  • Nestane se tak, že by došlo ke spálení pokožky (kadeřnice jsou pořád jen lidi).
  • Ultrasonický přístroj je hotový čarovný nástroj, protože vytvoří opravdu midi spoje o velikosti 0,3 mm! To prostě nikdo mechanicky s kleštičkami v ruce nedovede!
  • A navíc vytvoří jemné ploché spoje, které nejsou ani vidět, ani cítit. Takže když vás přítel pohladí po hlavě, neucítí pod rukou kovové kroužky (microringy, nanoringy) ani tvrdé válečky (keratinové spoje prováděné za tepla nebo trubičky - microtubes).
  • A na závěr - spoje jsou opravdu pevné! Nehrozí vyklouznutí vlásků, ani rozdrolení spoje!

Drobné ploché spoje, které netlačí ani když ležíte.

 

Jediné, co musíte dodržovat je doba posunutí!

U každého je doba reaplikace jiná, záleží na rychlosti růstu vlasů, ale všeobecně se jedná o maximálně tříměsíční dobu. Je důležité o vlasy vhodně pečovat, česat je kartáčem pro prodloužené vlasy, nenechávat je příliš zacuchávat, nečesat se agresivním způsobem, používat bezsulfátovou vlasovou kosmetiku - k tomu my doporučujeme léta prověřenou a námi otestovanou Tec Italy - koupit ji můžete přímo hned v salonu nebo na našem eshopu ProfiBeauty. A hlavně si spoje hlídejte, jakmile jsou více odrostlé a začínají se tvořit dredíky, tak je nejvyšší čas vyrazit na posunutí. Proto také běžně s klientkami plánujeme dobu posunutí, aby už měly rezervovaný termín, protože se pak může stát, že nenajdeme pro Vás místo a neštěstí je na světě. Když budete dobu posunutí odkládat, pak se nemůžete divit tomu, že vlasy dostanou zabrat. Vytvoří se  tam totiž dredy, které budeme muset rozčesávat, což zabere někdy i několik hodin - a tím logicky si musíte připlatit. Toto rozčesávání vám navíc nebude příjemné a vlasy zkrátka dostanou zabrat. Takže když už jste je ušetřili tepelnou variantou, netrapte je svou nesvědomitostí. 

 

Zachuchaný spoj - to není špatně odvedená práce, ale špatná péče klientky, která přišla na posunutí více jak po 3 měsících. Že je něco špatně tušila už sama - jasným důkazem jsou drolící se spoje (keratin za tepla), bílé tečky jsou kořínky vypadaných vlasů a dokonce už vidíme i krvavý stroupek. Následky: dlouhodobé několikahodinové rozčesávání, u něhož trpí vlasy, klientka i my. 🙂 Pozor na to!

 

Keratin za studena si oblíbila i slovenská moderátorka s ohnivými vlasy Lenka Vacvalová a moderátorka Kateřina Kristelová. Obě dámy jsou naše stálé klientky a my velmi rádi čteme chvalozpěvy na jejich vlasy od běžně kritických bulvárních plátků. A ani nám příliš nevadí, že si většina myslí, že se s takovými vlasy narodily. 🙂

            

          

           

      

Leave a Reply